Deti hľadali kráľovstvo

V týždni od 17. do 23. júla sa uskutočnil farský pobytový tábor. Deti sa spolu s animátormi vybrali do Kostolian pod Tribečom. Tam hľadali na základe témy cestu do kráľovstva.

 

Spolu 42 účastníkov zažilo počas celého týždňa rôzne dobrodružstvá. Jedným z nich bola turistika na hrad Gýmeš. Športy a súťaže boli základom jednotlivých dní a zaslúženým oddychom a radosťou pre všetkých sa stal bazén. Nechýbal ani vodný aerobik alias erko tance vo vode. „Na tábore sa mi páčili scénky, športy, nočná hra a práca animátorov. Keby som mala ohodnotiť tábor podľa bodov, tak by som dala desať z desiatich,“ hovorí Terezka, účastníčka tábora.

 

 

Deti spolu s pánom kaplánom Pavlom Škovránkom spoznali skutky milosrdenstva a každý deň mali možnosť zapojiť sa do výziev ako podeliť sa s druhými, potešiť niekoho či prísť za niekým a objať ho. Týmito drobnými láskavosťami sa na konci týždňa dostali akoby do Božieho kráľovstva, ktoré predstavovala veľká oslava so spevom, tancom a zábavou.

 

 

„Výzvou pre nás, animátorov, bolo priniesť program pre deti, ktorý by nebol len strávením voľného času, ale priniesol by aj niečo navyše. Snažili sme sa deťom priblížiť Božie kráľovstvo a videla som, že deti si navzájom pomáhali a potešili sa, keď boli napríklad smutné. Pre mňa bola najkrajším momentom adorácia, ktorá sa naozaj dotkla viacerých z nás. A keďže mám rada tanec, potešilo ma, keď deti chceli tancovať,“ uvádza animátorka Andrea.

 

Text: Mária Pytlová
Foto: animátori tábora