Rozlúčkový víkend


Posledné júnové dni sa nesú v duchu vysvedčenia, horúcich dní a odpočinku. Okrem iného, ako sme si už v našej farnosti zvykli, prichádza sem-tam k 1. júlu nejaká tá zmena. Tento rok z našej farnosti odchádzajú pán farár Vladimír Slovák (farár v Bzovíku, dekanát Krupina) a otec Juraj Kiss (kaplán v Hriňovej, dekanát Detva). Juraj pôsobil u nás celý rok ako diakon a 22.júna 2019 bol vysvätený za kňaza.

Slovo rozlúčka samo o sebe znie trochu smutne, ale tieto dni neboli smutné. Pretože sme spomínali na všetko, čím sme si spoločne prešli, čo sme zažili. Za posledný čas sme si prešli viacerými spomienkovými opekačkami, kde sme si spomínali na príhody s Jurajom. Napriek tomu, že niekedy je ťažké zapadnúť do nového prostredia, spoločenstva alebo farnosti, Jurajovi sa to veľmi rýchlo a skoro bez problémov podarilo. Už v prvých mesiacoch si Juraj získal mladých na dennom tábore. Časom si získal aj všetkých ostatných svojimi kázňami, ktoré boli múdre, výstižné, a zároveň povzbudivé.
Juraj, prajeme ti, aby si sa aj naďalej venoval farnosti, do ktorej si bol určený. Napriek všetkým ťažkostiam a problémom, ktoré prídu, nezabúdaj, že Pán je stále s tebou. Nezabúdaj sa naplno venovať farnosti, v ktorej si. Daj im svoj čas a o ostatné sa Pán postará a rozmnoží úsilie, ktoré vynaložíš na rozvoj farnosti. Buď v Hriňovej takým istým prínosom, akým si bol u nás v Prievidzi.

kaplán Dominik

Farský časopis Bartolomej

Staršie čísla

Liturgia Slova | Zamyslenie na dnes
Liturgia hodín | Sv. omše u piaristov

Facebook Moja komunita RSS © Rímskokatolícka Cirkev, Diecéza Banská Bystrica, Farnosť Prievidza - mesto | Kontakt | Prihlásenie