Birmovanci obdarovali prvoprijímajúcich


Naši budúci birmovanci vymysleli na 4. adventnú nedeľu, 23. decembra, malé prekvapenie pre prvoprijímajúcich. Počas posledných stretnutí pred Vianocami sa rozhodli držať známeho výroku: „Radosť rozdávaním rastie!“.
Ako píše sv. František z Assisi vo svojej Modlitbe o pokoj: „…Pretože len keď dávame – nadobúdame; len keď zabúdame na seba – nachádzame seba samých…“, naši mladí zabudli na seba a vyrobili perníčky, ktoré sami napiekli, ozdobili a zabalili. Perníčky obohatili aj o citáty, ktoré mali za úlohu potešiť a povzbudiť dušu.
Ďakujeme birmovancom, že si spomenuli na mladších a aj takouto formou sa o nich starajú. Čo je však ešte dôležitejšie, ukázali im správny vzor vzájomnej pomoci, a tiež to, že sme tu pre druhých.
Priblížiť sa k Bohu je možné aj takouto hravou formou. Zároveň sa počas výroby mladí oboznámili so spoluprácou a gastronomickou zručnosťou, ktorá sa im v budúcnosti môže zísť.
Prajeme birmovancom aj prvoprijímajúcim, veľa radosti a pokoja na ďalších stretnutiach.

kaplán Dominik

Farský časopis Bartolomej

Staršie čísla

Liturgia Slova | Zamyslenie na dnes
Liturgia hodín | Sv. omše u piaristov

Facebook Moja komunita RSS © Rímskokatolícka Cirkev, Diecéza Banská Bystrica, Farnosť Prievidza - mesto | Kontakt | Prihlásenie