Biblická olympiáda – dekanátne kolo


V dňoch 20.-21. marca , v stredu a vo štvrtok, sa v našom dekanáte konala biblická olympiáda, počas ktorej si zmerali sily žiaci základných a stredných škôl v oblasti znalosti Svätého písma.
20. marca 2019 súťažili žiaci základných škôl. Z celého dekanátu sa nazbieralo sedem odvážnych družstiev, ktoré mali za úlohu odpovedať na najrôznejšie otázky týkajúce sa vybraných kníh Svätého písma, ktoré si mali naštudovať. V diecéznom kole biblickej olympiády nás v tejto kategórii bude reprezentovať Piaristické gymnázium F. Hanáka, ktorému držíme palce.

Vo štvrtok, 21. marca 2019, sa pre zmenu stretli žiaci stredných škôl.Nazbieralo sa šesť družstiev- päť bolo z nášho, prievidzského, dekanátu a jedno družstvo docestovalo z dekanátu Partizánske. Súťažiaci to nemali jednoduché, na olympiádu vo štvrtok dozerala aj odborná komisia: Radovan Hasík, kaplán z Handlovej a Marek Sabol, farár z Veľkej Lehôtky. Do diecézneho kola postúpil opäť tým z Piaristického gymnázia F. Hanáka:Aj tomuto družstvu samozrejme držíme palce pri reprezentácii nášho dekanátu.
Atmosféra celej biblickej olympiády sa niesla v súťažnom duchu, no zároveň v duchu spolupráce a zábavy. Prajem všetkým súťažiacim, aby vedomosti, ktoré získali, vedeli použiť aj v osobnom živote. No hlavne, aby v živote nezabudli na dôležitosť spolupráce, lebo tá nás posúva ďalej.
kaplán Dominik
Tu si môžete pozrieť fotky.

Farský časopis Bartolomej

Staršie čísla

Liturgia Slova | Zamyslenie na dnes
Liturgia hodín | Sv. omše u piaristov

Facebook Moja komunita RSS © Rímskokatolícka Cirkev, Diecéza Banská Bystrica, Farnosť Prievidza - mesto | Kontakt | Prihlásenie